2017 Chevrolet Camaro ZL1 - Najmocniejsze i najszybsze Camaro w historii Chevroleta


#1

Dobre wieści zza oceanu. Chevrolet wypuści najszybsze i najmocniejsze Camaro jakie kiedykolwiek zjechało z ich produkcyjnej taśmy.

Nowe ZL1, napędzane skromnym, ośmiocylindrowym motorem 6.2 l z pomocą kompresora wyciśnie 640 KM i 868 Nm momentu obrotowego. Serce nowego Camaro to znany z Corvetty Z06 silinik LT4, a moc krzesana przez skrytą pod masywną maską elektrownię przekazywana będzie przy udziale jednej z dwóch skrzyń do wyboru: manualnej sześciobiegowej, lub całkowicie nowemu, 10-stopniowemu automatowi, z którego Amerykanie z Chevroleta są tak dumni, że do końca 2018 roku będzie montowany w kolejnych 8 modelach z gamy GM.

Układ jezdny ZL1 został zmodyfikowany tak, abyś czuł na plecach oddech każdego z 640 mechanicznych koni napędzających to auto. Zawieszenie MagneRide o zmiennej charakterystyce, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, czy Launch Control to w nowym ZL1 must have i standard.

Najmocniejsze Camaro wyposażone będzie w 20-calowe, kute felgi z oponami Goodyear Eagle F1 285/30 z przodu i 305/30 z tyłu skrywające pokaźnych rozmiarów układ hamulcowy wyprodukowany przez Brembo.

Co ciekawego w nadwoziu? Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to wielki wlot powietrza w zderzaku mający za zadanie dostatecznie chłodzić ogromny silnik GM odpowiednio dużą dawką chłodnego powietrza. Nawet znaczek Chevroleta w atrapie to sam kontur pusty w środku, żeby niezbędnego do życia powietrza wpadło jeszcze więcej. Dodatkowo nowa maska z karbonowym garbem, większe niż w SS dokładki zderzaków i progów oraz nowe tylne skrzydło na klapie. Oczywiście ZL1 zostało odpowiednio poszerzone i muszę przyznać, że całość wygląda niesamowicie atrakcyjnie…i niesamowicie groźnie.

Wnętrze auta nie przeszło wielkiej metamorfozy. Fotele Racaro, spłaszczona u dołu kierownica i zamszowa tapicerka przeszyta czerwonymi nićmi tworzy i tak, jak na amerykańskie standardy wyszukaną i sprawiającą wrażenie solidnej całość.

Nowa rakieta od Chevroleta ma konkurować z Hellcatami Dodge’a. Cena nie jest jeszcze znana, ale plotki głoszą, że najmocniejsze Camaro w domianie ZL1 będzie kosztowało około $60.000.