Jeep Renegade ma pewien problem z hamowaniem?


(LEFTLANE.PL) #1

Jak donosi hiszpański dziennikarz motoryzacyjny Pablo González, Jeep Renegade z roku 2015 (1.6 MultiJet 4x2) ma pewien problem z hamowaniem. Przy wciśnięciu hamulca w podłogę tylne koła całkowicie odrywają się od asfaltu. Jeep stwierdził, że samochód był uszkodzony i wystąpił problem z przekazywanie zbyt dużej siły hamowania na koła przednie, a usterka nie występuje w innych egzemplarzach.

Pan González przetestował jeszcze dwa inne modele Renegade i faktycznie nie mógł powtórzyć podrywania tylnych kół, stwierdzając że pierwszy egzemplarz rzeczywiście był uszkodzony. Było tak aż do zeszłego miesiąca, kiedy w ręce wpadła mu wersja 2016 2.0 MultiJet 4x4. Ten model podrywa przy hamowaniu podrywa tylne koła, choć już nie tak mocno jak pierwszy testowany egzemplarz.

Co więcej ekipa Jalopnik znalazła w Sieci jeszcze jeden film, od zupełnie innego włoskiego dziennikarza, który zarejestrował na filmie bardzo podobne zachowanie modelu Renegade. Znowu nie tak intensywne, ale mimo to tylna oś całkowicie odrywa się od asfaltu.

Redakcja Jalopnik wysłała materiał do amerykańskiego oddziału firmy z prośbą o komentarz do tych rewelacji.


http://blogs.km77.com/engendromecanico/el-jeep-renegade-y-sus-problemas-de-frenada/