Jeszcze kilka zdań o projekcie Korteż, samochód m.in. dla Putina


#1

Jeszcze kilka zdań o projekcie Korteż i film z jazdy testowej.
W ramach substytucji importu opanowano m.in. produkcje sztucznej skóry, elementów deski rozdzielczej i wyposażenia oraz odpowiedniego ogumienia (run-flat). Silniki są produkowane w Zawołżu (ZMZ, Zawołżska Fabryka Silników), skrzynie zaś w Kalinigradzie (KATE).

Zgodnie z polityką prowadzoną od 2014, żadne ważniejsze komponenty sprzętu, na który idzie duża państwowa kasa lub który trafia do armii, nie mogą być zagranicznej prowieniencji. Wyższe koszta są spowodowane są często budową bazy produkcyjnej od 0 i próbą jak największej lokalizacji produkcji podzespołów.

Pojazd z nagrania posiada napęd hybrydowy z silnikiem 4.4 litra i 650 KM. Korteż będzie miał również silniki W12 o pojemności 6.6 litra i mocy 856 KM, to w najcięższej wersji m.in. dla Putina. Mniejsze pojazdy bedą mieć 2.2 litra pojemności i 245 KM. Prawdopodobnie suvy i mikrobusy będą napędzane 6-cylindrowymi dieselami (niepotwierdzone). Gama pojazdów rodziny Korteż (Orszak) obejmuję sedana, mikrobus, vana, SUV-a, terenówkę oraz oczywiście limuzynę dla pierwszych głów, auta będą „debiutować” regularnie do około 2021 roku.

Minister przemysłu i handlu Rosji Denis Manturow stwierdził ponadto, że w 2018 do Garażu Specjalnego Przeznaczenia (pojazdy do obsługi do dostojników państwowych) trafi 16 pojazdów rodziny Korteż, wliczając w to sedany EMP-4123, limuzyny EMP-412311 i mikrobus EMP-4125, zaprezentowane zostaną prawdopodobnie w czasie inauguracji nowego prezydenta. W wersji komercyjnej auta będą sprzedawane pod marką Aurus.

Źródło opisu: https://www.wykop.pl/ludzie/KZMeskoSK__kcnzKK/