Pierwsza jazda: SsangYong Musso - Mercedes klasy X ma mocnego konkurenta

(LEFTLANE.PL) #1

Originally published at: http://leftlane.pl/2018/08/09/pierwsza-jazda-ssangyong-musso-mercedes-klasy-x-ma-mocnego-konkurenta/

Auto wyróżnia się znakomitym wnętrzem, świetnym komfortem, a pod jego maską pracuje silnik diesla o pojemności 2.2 litra i mocy 181 KM. Współpracuje z 6 stopniowym automatem. Jeszcze do niedawna moim numerem jeden wśród pickup-ów był Nissan Navara, który wydawał mi się nieco lepszy od Mitsubishi L200. Potem miałem okazję przejechać się Mercedesem klasy X, który jest dopasioną mutacją Nissana oraz SsangYongiem Musso właśnie. I przyznać muszę, że zarówno Mercedes jak i SsangYong to auta lepsze od Navary. I jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, SsangYong zrobił na mnie tylko o włos gorsze wrażenie niż Mercedes. Do tego ceny SsangYonga również prezentują się lepiej, niż Nissana, o Mercedesie nie wspominając. Musso kosztuje – zależnie od wyposażenia – od 110 do 156 tys. zł + ewentualna dopłata do automatu – 10 000 zł. Auto zaskakuje przede wszystkim wykończeniem i wyposażeniem, które jest żywo przeniesione z bardzo udanego modelu Rexton. W porównaniu do tego, co widzicie na filmie, można dorzucić m.in. kolorowy ekran…

(Robert Wierzyński) #2

Wow szacun, kawał dobrej roboty skoro konkuruje z mercem, no i ma przyjaźniejszą dla portfela cenę